Internet Explorer 6 kullanıyorsunuz. Lütfen güncel versiyon kullanın.
Daha fazla güvenlik, aşağıdaki tarayıcılardan birine güncelleme yapmanızı öneririz.

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Sosyal ve Yaşam Tarzı

Herkes, fotoğraflarının ve hesabının dikkat çekmesi için Instagram profilini nasıl geliştirebileceğini öğrenmek ister. Olympus PEN, Instagram için olabildiğince kolay bir şekilde harika fotoğraflar oluşturmanıza ve bunları yüklemenize yardımcı olacak seçeneklerle doludur!

Renk temasını korumak

Her bir fotoğrafın harika olması önemli olsa da Instagram sayfanızın ızgara döşemesinin görünümü de çok önemlidir. Tüm fotoğraflarınıza yayılmış bir renk teması, paylaşımlarınızı bütünleştirmek için harika bir yoldur, örneğin belki tüm fotoğraflarınız beyaz/soğuk renklerdedir veya paylaşımlarınız daha turuncu veya sarı renklerle daha sıcak bir tona sahiptir. Olympus PEN'inizin, fotoğraflarınıza çekim anında otomatik olarak sıcak veya biraz daha soğuk ton katacak şekilde ayarlanabileceğinden emin olabilirsiniz. MENU - DİŞLİ ÇARK SİMGESİ - F'YE KADAR KAYDIRIN - WB OTOMATİK öğesine basın. Burada Sıcak Tonu Tut öğesini KAPALI veya AÇIK olarak seçebilirsiniz.

Görüntü oranını düşünün

Paylaşımlarınızın tutarlı olması için tüm fotoğraflarınızın aynı görüntü oranıyla çekilmesi gerekir. Olympus PEN, 1:1 kare dahil istediğiniz oranda çekim yapmanızı ve böylece fotoğrafınızı sonradan kare olarak kırpmak zorunda kalmadan görüntüyü mükemmel bir şekilde çerçeveye almanızı sağlar. Oranı, Süper Kontrol Menüsünde ayarlayabilirsiniz. OK öğesine basın ve sağ tarafta tam ortada menüyü göreceksiniz. 4:3, 16:9, 3:2, 1:1 ve 3:4 arasından seçim yapın.
4:3 veya 3:4 oran ile çekim yaparken Instagram'ın 5:4 portre oranı için fotoğrafı hafif kırpmanız gerektiğini unutmayın, bu yüzden kayıptan dolayı mutsuz olmamak için fotoğrafınızı çekerken biraz boş alan bıraktığınızdan emin olun.


Olympus PEN Döndürülebilir Ekrandan Faydalanın

Olympus PEN'in harika özelliklerinden biri de kesinlikle her şeyi kolaylaştıran döndürülebilir ekrandır. Kuşbakışı görüntüler oluşturan biriyseniz kendinize doğru döndürülebilir ekrandan faydalanmak, yukarıdan mükemmel şekilde çekilmiş o görüntüyü elde etmenize yardımcı olur ve ekranı görmek için çekim düzeninizin üstüne doğru uzanmak zorunda kalmazsınız.
Restoranlarda yiyecek çekimi yapıyorsanız ekranı dışa ve kendinize doğru döndürmek ve kendi çerçevesinde uzatmak ayrıca yardımcı olacaktır. Fotoğraf makinesini üstünüzde yukarıda tutabilirsiniz ve akşam yemeğinizi ekranda kolayca kadraja alabilirsiniz.
Ekranı yukarıya doğru döndürmek, alçaktan yapılan çekimlere de mükemmel bir şekilde yardımcı olur. İster mükemmel ayakkabı için olsun veya ister bir cadde sahnesinin zeminden çekimi olsun, bu ekran sayesinde çekim düzeninizi mükemmel şekilde oluşturmak için fotoğraf makinesi kadar aşağıda olmanız gerekmez.
Döndürülebilir ekran ayrıca tamamen aşağı döndürülebilir ve paylaşım için bir selfie çekmek istiyorsanız bu özellik mükemmeldir. Cilt tonlarını pürüzsüzleştiren OTOMATİK modda çekim yapıyorsanız sadece E-portre seçeneğiyle yetinmenize gerek yok; ayrıca Olympus PEN dokunmatik ekranı sayesinde Deklanşör düğmesine dokunabilirsiniz ve fotoğraf makinesi o pozu mükemmel hale getirmeniz için size 2 saniye vererek fotoğrafı çeker.

Izgara düzenleriyle ile üstesinden gelin

Olympus PEN'in Instagram çekimleriniz için bir faydalı özelliği de Izgara Çerçevelemesidir. MENU-DİŞLİ ÇARKLAR - MENU C1 - GÖRÜNTÜLENEN IZGARA öğesine basarak buna erişebilirsiniz. Paylaşımlarınız tamamen simetri üzeriyse mükemmel çekim yapmanıza yardımcı olmak için ilk ızgara düzenini deneyin veya paylaşımlarınız her zaman fotoğrafın tam ortasında konunun yer aldığı paylaşımlarsa ızgara seçeneği 4 veya 5, bunu elde etmenize gerçekten yardımcı olacaktır. Manzara çekimleri yapıyorsanız ufku düz tutmak için üstte ve altta iki çizgiden oluşan ızgara seçeneği 6 gerçekten çok kullanışlıdır. Çerçeveleme ızgarasına geçin ve mükemmel Insta çekimini yapmanıza yardımcı olup olmadığına bakın.

Fotoğrafları Wi-Fi ile doğrudan telefonunuza gönderin

Olympus PEN'in en iyi özelliği, dahili Wi-Fi'dir. Olympus OI.Share uygulamasını kullanarak Olympus PEN'inizi telefonunuza bağlayabilir, çektiğiniz fotoğrafları hemen aktarabilir ve doğrudan Instagram'a yükleyebilirsiniz. Fotoğrafları İçe Aktar seçimini yapın, bu sayede çektiğiniz tüm fotoğraflara gözatabilirsiniz, ardından İçe Aktarın ve Instagram'da paylaşmak için doğrudan telefonunuza kaydedin - bu kadar basit! Bunlar Instagram profilinizi geliştirmenize yardımcı olan ve hepsinden önemlisi, en iyi çekimlerinizi paylaşmayı hızlı ve kolay hale getiren Olympus PEN özelliklerinin bazılarını kullanmanın sadece birkaç yoludur. Daha fazla Olympus PEN İpuçları ve Tüyoları için takipte kalın.

Yazar ve Fotoğrafçı: Debs Stubbington

Görsel Galerisi

Tüm fotoğraflar aşağıdaki ekipmanla çekilmiştir