Internet Explorer 6 kullanıyorsunuz. Lütfen güncel versiyon kullanın.
Daha fazla güvenlik, aşağıdaki tarayıcılardan birine güncelleme yapmanızı öneririz.

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Anlık fotoğraflardan yıldız fotoğraflara

BSI CMOS sensörü, premium lensi ve güçlü işlemcisi sayesinde.

Daha fazlasını öğre

Parlar. Karanlıkta bile!

Ekstra parlak geniş açı lens ile.

Daha fazlasını öğre

En popüler fonksiyonlar için tek bir hareket

İstediğiniz ayarları kontrol kadranıyla değiştirebilirsiniz.

Daha fazlasını öğre

Mili saniyeler içinde anlar

Anında odaklamak ve çekmek için dokunun

Daha fazlasını öğre

Fotoğrafları hikayelere dönüştürün

Yeteneklerinizi kullanarak yaratıcı kompozisyonlar oluşturun.

Daha fazlasını öğre

 • Arkadaş ve aileniz ile paylaşın

  Fotoğraflarınızı ve videolarınızı nerede olursanız olun doğrudan XZ-10 ile sosyal medyada paylaşabilirsiniz (FlashAir™ Kart gereklidir*).

  * Kart her ülkede mevcut değildir. Daha fazla bilgi için, lütfen satıcınıza danışın.

 • Yüksek hızlı video

  Yaşamınızdaki tüm önemli anları XZ-10’un 720p yüksek hızlı video çekim kabiliyetiyle 120 fps'de net bir şekilde kare kare kaydedebilirsiniz.

 • Süper çözünürlüklü zoom ile 10x

  Normal dijital zoom'ların aksine yüksek yakınlaştırmada keskinlik ve yüksek çözünürlük garanti edilir.

 • Yaratıcı olun

  Fotoğraf ve videoları Sanat Filtreleri ile zenginleştirin - sonuçları anında LCD ekranda görün.

 • Full HD Video

  Film yapımcılığınız Seile etkilemek ister misiniz? Parlak görüntü kalitesi, muhteşem stereo ses ve yaratıcı film efektleri.

 • Ekstra pozlama kontrolu

  Dahili ND filtresi ile pozlama süresini ayarlayabilirsiniz.

 • RAW gibi mi?

  Öyle – yani, resimleri basarken veya saklarken kaliteden bir şey kaybetmezsiniz.

 • Kullanım kolaylığı

  En hırslı fotoğrafçıları dahi tatmin eden XZ-10 ayrıca Canlı Kılavuz ve i-Auto özellikleriyle başlangıç seviyesi kullanıcılar için de idealdir.

Diğer Özellikler

 • Optik Zoom
 • TRUEPIC İŞLEMCİ
 • FULL HD
 • Yüksek hızlı video
 • Sihirli filtreler
 • 3″ EKRAN
 • ARKADAN AYDINLATMALI CMOS
 • FLASHAIR UYUMLULUĞU
 • 12 – 16 MEGAPİKSEL
 • Elde taşınabilir yıldız ışığı modu
 • ELDE ÇEKİM İÇİN FLAŞLI YILDIZ IŞIĞI MODU
 • SÜPER ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ ZOOM
 • DOKUNMATİK OTOMATİK ODAKLAMA
 • RAW FORMATI
 • Canlı rehber
 • EYE-FI UYUMLULUĞU
 • YÜZ ALGILAMA TEKNOLOJİSİ
 • iAUTO
 • AF TAKİBİ
 • GÖLGE AYARI
 • GÜZELLİK MAKYAJI MODU
 • DUAL IMAGE STABILISATION
 • HDR ARKADAN AYDINLATMA AYARI
 • ÇOKLU HAREKETLİ VİDEO IS
 • DOKUNMATİK ÇALIŞTIRMA

Optik Zoom

Optik Zoom, fotoğraf makinesinin lensine inanılmaz bir odak mesafesi (tam büyütme seviyesine dayalı olarak değişir) kazandırarak, uzun mesafeden çekmek istediğiniz konuları daha da yakınlaştırmanıza olanak sağlar.

TRUEPIC İŞLEMCİ

Bu güçlü görüntü işlemcisi, yüksek genel görüntü kalitesine özel dahili iHS teknolojilerinin bir parçasını oluşturur. Yalnızca yüksek çözünürlüklü görüntü işleme kabiliyetlerine sahip değildir, aynı zamanda yüksek düzeyde renk üretimini de korur. Ayrıca, zümrüt yeşili ve sarı vb. gibi özel renklerde daha gelişmiş bir renk kontrolü sağlar. Başlatma ve çekim hızlarıyla birlikte görüntü işleme hızı da yüksektir.

FULL HD

İnanılmaz ve seri Full HD 1080 30p videolar çekin. Piyasada satılan kompakt fotoğraf makineleri arasında en iyi video kalitesini sunar. Full HD sayesinde çekimleriniz gerçekçi, seri, aydınlık ve net olur. Videolar büyük bir Full HD televizyonda izlendiğinde gerçek yaşama açılan inanılmaz bir pencereye dönüşür.

Yüksek hızlı video

Yüksek hızlı çekim kabiliyetleri, en hızlı hareket eden konuları dahi 20fps ve hatta 240fps değerinde süper yavaş çekim netliğinde yakalamanıza izin verir. İnsan gözüyle görülmesi mümkün olmayan hareketleri bile kaydedebilir ve daha sonra bu görüntüleri televizyonunuzda kare kare oynatabilirsiniz.

Sihirli filtreler

Olympus’un Sihirli Filtre teknolojisi, bilgisayarınızda zahmetli düzenleme işlemleri gerçekleştirmenize gerek kalmaksızın olağanüstü fotoğraflar elde etmenizi imkan tanır. Fotoğraf makinenize önceden programlanan yaratıcı filtre efektleri, fotoğraflarınızı normalden tek tıklamayla olağanüstü fotoğraflara dönüştürür.

3″ EKRAN

Olympus 3″ Ekranlar, fotoğraf ve videolarınızı kolayca kadrajlamanız, gözden geçirmeniz ve paylaşmanız için idealdir. Bu ekranların görüntüleme gücü, daha da üstün görüntüleme ve kadrajlama olanakları elde edilmesi için canlı renk üretimi, yüksek kontrast düzeyleri, 1.030 bin noktaya kadar geliştirilmiş çözünürlük ve OLED vb. gibi inanılmaz yeni teknolojiler ile desteklenmektedir.

ARKADAN AYDINLATMALI CMOS

Bu görüntü teknolojilerinin bir parçası olan BSI CMOS, zayıf ışık koşullarında dahi yüksek hassasiyet ve daha iyi gren performansı ile birlikte daha yüksek bir dinamik aralık geliştirmek üzere tasarlanan özel bir sensör tipidir. Sensör aynı zamanda arkadan aydınlatılması sayesinde daha fazla miktarda ışık yakalar ve böylece zayıf ışık performansını optimum düzeye getirir.

FLASHAIR UYUMLULUĞU

Uyumlu bir fotoğraf makinesinde FlashAir ve akıllı telefonunuzda OI.Share uygulamasını kullanarak, fotoğraf ve videolarınızı hızı ve kolay bir şekilde mobil aygıtınıza kablosuz olarak aktarabilir, fotoğraflarınızı doğrudan uygulama içerisinde Sanatsal Filtreler ekleyerek düzenleyebilir ve bunları sosyal ağlarınız üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz. FlashAir ayarlarınızı, fotoğraf makinenize eklenen özel bir menüden kontrol edebilirsiniz, böylece bilgisayar kullanmanıza dahi gerek kalmaksızın akıllı telefonunuzla bağlantı kurabilirsiniz.

12 – 16 MEGAPİKSEL

16 Megapiksele kadar yüksek kaliteli tam boyutlu videolar, fotoğraflar ve baskılar için. Bir arkadan aydınlatmalı CMOS Sensörü kullanarak, özellikle ışığın zayıf olduğu durumlarda gelişmiş görüntü detayı için daha az grenli daha yüksek görüntü kalitesi elde edebilirsiniz.

Elde taşınabilir yıldız ışığı modu

Elde çekim için Yıldız Işığı Modu, farklı pozlama ayarlarına sahip birden fazla fotoğraf çekerek grenin ve fotoğraf makinesi sarsıntılarının en az olduğu, en keskin fotoğrafı kaydeder. Ardından, fotoğrafın her bir bölümü için en uygun tonlamayı seçer ve bu parçaları birleştirir; neticesinde normalde zayıf ışık koşullarında tripod kullanmadan çekmenizin imkansız olduğu, mükemmel pozlamalı bir fotoğraf elde edersiniz. Bunun için Olympus fotoğraf makinenizin deklanşörüne basmanız yeterlidir.

ELDE ÇEKİM İÇİN FLAŞLI YILDIZ IŞIĞI MODU

Elde çekim için Yıldız Işığı Modu, farklı pozlama ayarlarına sahip birden fazla fotoğraf çekerek grenin ve fotoğraf makinesi sarsıntılarının en az olduğu, en keskin fotoğrafı kaydeder. Ardından, fotoğrafın her bir bölümü için en uygun tonlamayı seçer ve bu parçaları birleştirir; neticesinde normalde zayıf ışık koşullarında tripod kullanmadan çekmenizin imkansız olduğu, mükemmel pozlamalı bir fotoğraf elde edersiniz. Elde Çekim için Yıldız Işığı modunda ayrıca flaş da etkinleştirilir; böylece flaşlı olarak farklı arkaplan ve önplan çekimlerine sahip görüntüler birleştirilebilir ve hem önplanı, hem de arkaplanı mükemmel şekilde yakalar ve optimum bir önplan ışığı elde edersiniz.

SÜPER ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ ZOOM

Sizi görüntü çözünürlüğü ve keskinlik ile zoom gücü arasında bir tercih yapmaya zorlayan normal dijital zoomlarına aksine, Olympus'un Süper Çözünürlüklü Zoom özelliği optik zoom aralığını dijital olarak genişletir. Örneğin, görüntü kalitesinden önemli bir taviz vermeksizin 12.5x Optik Zoomu 25x'e kadar çıkartabilir.

DOKUNMATİK OTOMATİK ODAKLAMA

Fotoğraf makinenizin arkasında bulunan dokunmatik ekran, yalnızca parmağınızın ucuyla dokunarak oda noktanızı inanılmaz derecede kolay bir şekilde değiştirmenize izin verir; bu da favori konularınızın ayrıntılı çekimlerini daha kolay ve daha konforlu gerçekleştirebilmeniz anlamına gelir.

RAW FORMATI

Daha çok nihai olarak tamamlanmış fotoğraf olarak tanımlanabilecek JPEG dijital görüntü formatının aksine, RAW görüntü dosyaları sensör tarafından yakalanan orijinal bilgileri içerir ve bir nevi dijital negatif" olarak açıklanabilir. Bu da iş, fotoğraflarınızın düzenlenmesine ve yaratıcı efektlerin eklenmesine geldiğinde size daha fazla seçenek sunar."

Canlı rehber

iAuto'nun bir uzantısı, yalnızca birkaç Canlı Kılavuz adımında herkesin tül etkisi ve arkaplan bulanıklığı, renk yoğunluğu, ışık sıcaklığı ve parlaklık vb. gibi fark yaratan ayarlarda uzmanlaşmasını sağlar. Canlı Kılavuz tipik bir durumda daha dramatik bir fotoğraf elde etmenizi ve önplana daha fazla önem yüklemenizi sağlamak üzere arkaplanı bulanıklaştırmanıza yardımcı olur. Lensi veya menüyü kullanarak alan derinliği ayarlamak yerine, fotoğraf makinesi ekranındaki sürükleme çubuğunu yukarı veya aşağı çekmeniz yeterli olacaktır. Canlı Kılavuz otomatik olarak tüm parametreleri ayarlar ve yaptığınız değişikliklerin nihai fotoğraf üzerindeki etkilerini görmeniz için fotoğrafı gerçek zamanlı olarak değiştirir. İstediğiniz etkiyi ekranda gördüğünüzde çubuğu sürüklemeyi bırakın, ardından fotoğraf kaydedilecektir.

Renk doygunluğu

EYE-FI UYUMLULUĞU

Eye-Fi kartı, WiFi kullanarak görüntüleri otomatik olarak yüklemenizi sağlar. Fotoğraf makinenizle uyumlu olduğundan, bu kartı istediğiniz zaman doğrudan ayar menüsünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Gerektiğinde veya istediğinizde, fotoğraf makinenizdeki fotoğraf ve videolarınızı doğrudan diğer aygıtlarla paylaşabilirsiniz. Bu görüntüleri mobil aygıtınıza aktarabilir ve ardından sosyal ağlarınız üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

YÜZ ALGILAMA TEKNOLOJİSİ

Kompozisyondaki yüzleri arayan ve ana konu olarak algılayan bir teknolojidir. Ayrıca, otomatik olarak yüzleri odaklar ve doğru yerde kesin ve ideal olarak pozlanmış bir görüntü elde edilmesi için pozlamayı optimum şekilde ayarlar. Fotoğraflar ve videolar için kullanılabilen Gelişmiş Yüz Algılama Teknolojisi, 8 yüze kadar algılayabilir.

iAUTO

iAuto'nun çok geniş sahne tiplerini algılayan ve mümkün olan en iyi çekimin elde edilmesi için doğru ayarları otomatik olarak uygulayan gelişmiş yeni versiyonu ile, sualtında olsanız dahi tek bir düğmeye dokunarak profesyonel görünen fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz.

AF TAKİBİ

Bu sistem, hareket eden konuyu otomatik olarak takip eder ve optimum pozlanmış fotoğraflar için konuyu daima odakta tutar. Konuyu hafızaya alır ve bu sayede konu kadrajdan çıktıktan sonra tekrar kadraja girdiğinde takip etmeye devam eder.

GÖLGE AYARI

Normalde çekimi oldukça zor olmasına rağmen, yüksek kontrastlı durumlarda insanların güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz. TruePic işlemci gücünü sonuna kadar kullanan Gelişmiş Gölge Ayarı Teknolojisi, parlaklığı ve tonları otomatik olarak ayarlayarak, karanlık alanlardaki grenleri azaltır ve doğal görünümlü fotoğraflar üretir.

GÜZELLİK MAKYAJI MODU

Fotoğraflarınızdaki insanların yüzlerine isterseniz fotoğraflarını çekmeden önce, isterseniz çektikten sonra hızlı bir şekilde özel yüz efektleri uygulayın. Göz kalemi, ruj, göz parlaklaştırma, yanak kaldırma ve yumuşak odaklama da dahil 18 farklı efekt arasından seçim yapın. Her bir fotoğrafta üç kişinin yüzeye bu yüz efektlerini uygulayabilirsiniz.

DUAL IMAGE STABILISATION

İki katı koruma sağlayan bu özel işlev, fotoğraf makinesi sarsıntılarından kaynaklanan görüntü bulanıklığının önlenmesine yardımcı olur. Yüksek ISO değerlerini bir sensör veya lens tabanlı mekanik görüntü sabitleyici ile birleştirerek dahili sensör, fotoğraf makinesi hareketlerini algılar ve görüntü sensörünü veya lensi uygun şekilde ayarlar.

HDR ARKADAN AYDINLATMA AYARI

Fotoğraf makineniz yalnızca tek bir çekim kaydetmek yerine çok hızlı bir şekilde farklı pozlama ayarlarında birden fazla fotoğraf çeker. Ardından, otomatik olarak bu fotoğrafları birleştirir. Neticesinde de, kusursuz şekilde planlanmış bir fotoğraf kolajı mükemmel şekilde pozlanmış nihai çekime dönüştürülür. Işığa karşı çekimler de dahil çekmek istediğiniz sahneyi gördüğünüz gibi yakalayabilirsiniz.

ÇOKLU HAREKETLİ VİDEO IS

Çok hareketli video görüntü sabitleme sistemi, yürürken video çekseniz dahi ve hatta yavaş hareket eden konularda, uzun çekimlerde ve pan çekimlerinde dahi bulanıklığı etkin şekilde gideren bir sistemdir. Bu da hareket halindeyken ve tripod kullanmadığınız zamanlarda dinamik, anlık video çekimleriniz için ideal bir çözümdür.

DOKUNMATİK ÇALIŞTIRMA

Olympus fotoğraf makinenizin kullanımı kolay ve sezgiseldir. Dokunmatik Çalıştırma özelliği sayesinde, odak noktasının değiştirilmesi vb. gibi çok sayıda farklı işlemi fotoğraf makinenizin LCD ekranına parmağınızın ucuyla dokunarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Başa dön